Partajarea unei moșteniri

Ultimul mesaj:

 18-06-2026
Avatar
Paul
Vizitator
Bună ziua ! Eu și fratele meu (moștenitorii lui, că a decedat)avem o casă și niște terenuri moștenite de la părinți, într-o zonă de munte. Sunt pe numele nostru. Pentru a împărți bunurile, ne trebuie cărți funciare pentru toate bunurile , casă și terenuri ?
Precizez că, după ce au murit părinții, am făcut succesiunea, dar bunurile nu au fost partajate între frați. Acum am vrea să le separăm.
Răspunde
Răspuns rapid



* Mesajul va fi public. Introduceți doar prenumele sau inițialele și nu publicați date cu caracter personal.

** Adresa de e-mail nu se publică.